Přejít k hlavnímu obsahu

ARCAL™ plyny

Jednoduché vysoce výkonné svařovací plyny

Argonové směsné plyny značky ARCAL ™

Air Liquide nabízí na současný trh nové řešení, „ready to weld“ argonové směsi jako ochranné atmosféry pro svařování, pokrývající prakticky všechny potřeby svařovacích aplikací. Každá směs je navržena tak, aby byla spolehlivá, jednoduchá a přesto vysoce výkonná.

ARCAL™ Prime   / 100% Ar/

ARCAL™ Prime je primární vysoce kvalitní ochranná atmosféra pro většinu svařovacích operací. Patří mezi ně TIG a PLAZMA svařování všech materiálů vč. titanu, MIG svařování hliníkových slitin, slitin mědi a univerzální ochrana kořenové části svarů v podobě formovací ochranné atmosféry. Čistota plynu 99,998% - Argon (4.8), zajišťuje kvalitní provedení svaru, který dělá z ARCAL™ Prime bezpečnou ochrannou atmosféru při obloukovém svařování.

ARCAL™ Chrome  /Ar + 2%CO2/

ARCAL™ Chrome je nejjednodušší, efektivní ochranná atmosféra pro MAG svařování korozivzdorných ocelí. Tento produkt byl pečlivě vybrán tak, aby reagoval s chromem - klíčovou složkou těchto ocelí potřebnou pro zajištění odolnosti proti korozi. Od domácích spotřebičů až k chemickým nádobám a potrubí po  austenitickou a feritickou korozivzdornou ocel. ARCAL™ Chrome nabízí dobrý svařovací výkon, potřebnou kvalitu a čistý vzhled svaru.

ARCAL™ Speed​​  /Ar + 8%CO2/

ARCAL™ Speed​​ je směs speciálně vyvinutá pro vysokou rychlost zdvihu a vysokou rychlost depozice během MAG svařování uhlíkových ocelí. ARCAL™ Speed je nezbytný plyn pro svařování elektrickým obloukem, když je svařovací čas rozhodujícím faktorem a je ideální pro automatické a robotické aplikace. Je vysoce adaptabilní s nízkou hodnotou kouře a emisí rozstřiku, které snižují post-svařovací operace. Vlastnosti ARCAL™ Speed z něj činí jasnou volbou, když je potřeba vysoká produktivita bez ztráty kvality.

ARCAL™ Force  /Ar + 18%CO2/

ARCAL™ Force je náš nejvýkonnějším „ready to weld“ řešením při MAG svařování konstrukcí z těžké uhlíkové oceli. Ať už v zemědělské technice, při stavbách mostů nebo modulech lodí, ARCAL™ Force byl navržen pro použití v těžkých podmínkách. Bez ohledu na povrch - oxidovaný nebo kontaminovaní – ARCAL™ Force je velmi snášenlivý k přípravě. ARCAL™ Force je připraven pro vaše nejtěžších a nejnáročnějších svařovací podmínky.

Existují však situace, kdy budete potřebovat něco navíc. Jestli váš výrobní proces vyžaduje produkt připravený pro konkrétní vlastnosti svarových spojů se zvláštními požadavky, máme řadu dalších ochranných směsí určených pro tyto účely. V těchto případech jsme schopni vás podpořit výsledky práce naší celosvětové sítě technických odborníků.

 

Služby

Chtěli byste zvýšit produktivitu, zjednodušit správu vašich dodávek plynu a zlepšit efektivitu vašich procesů? Musíte také splňovat vyšší bezpečnostní standardy, aby byly v souladu s předpisy a řešit požadavky na životní prostředí? Air Liquide vám nabízí plné spektrum konkrétních služeb, které vyhovují vašim potřebám.